Velikonoční mazanec

Prozradím vám starý rodinný recept na mazanec. Je tak starý, že už moje prababička, které je 95 let, ho získala od svojí maminky. Je to ten nejlepší mazanec na světě a patří do něj pár ingrediencí, které v jiných receptech nenajdete. A víte co? Podle stejného receptu můžete udělat vánočku. Taky můžete těsto nacpat do košíčků na muffiny a udělat si mini mazance.

Mazanec sypaný mandlemi.

Mazanec sypaný mandlemi.

Do správného mazance patří máslo, mandle a rozinky. Krásnou lesklou texturu mu dávají vajíčka rozšlehaná v mléce a posyp z plátkových mandlí, které když se vypečou, krásně křupou (a záhadně z mazance mizí :-) ). Nadýchaný je díky polohrubé mouce, na které nešetřete, protože levné mouky nemají dost lepku. Kynout tenhle krasavec může třeba i celou noc. A tady je recept:

Kořenky - citronová a pomerančová kůra, vanilka a muškátový oříšek.

Kvalitní koření je základ: citronová a pomerančová kůra, vanilka a muškátový oříšek.

1/2 kila polohrubé mouky

100g cukru krupice

1/2 lžičky soli (opravdu dejte tolik)

150 ml mléka

kostka čerstvých kvasnic, nejlépe se slonem :-)

3 žloutky

lžička vanilky

lžička citronové kůry

lžička pomerančové kůry

lžička mletého muškátového oříšku

sekané loupané mandle

mandlové plátky

rozinky

 

Nejprve připravte kvásek.

Kvasnice zasypte cukrem.

Kvasnice zasypte cukrem.

 

Do větší misky rozdrobte kvasnice, přidejte lžičku cukru a cca 50ml vlažného mléka. Nesmí být horké, nebo zabijete kvasnice.

Kvásek je z mléka, cukru a čerstvých kvasnic.

Kvásek je z mléka, cukru a čerstvých kvasnic.

 

Nechte cca 15-30 minut kynout. Kvásek by měl zněkolikanásobit objem, bude nadýchaný a na vrchu najdete pěnu. Pokud kvásek vypadá, jako když jste dali ingredience do misky, začněte znovu s čerstvými kvasnicemi.

Změklé máslo, cukr, žloutky a všechno koření vyšlehejte v míse do pěny. Přidejte mouku, zbytek vlažného mléka, sůl, koření a kvásek a vše prohněťte do nelepivého těsta. Těsto můžete hníst klidně čtvrt hodiny v závislosti na „technice“ (můj Kenwood to umí za 5 minut), čím déle, tím lépe – uvolňuje se totiž lepek.

Kynuté těsto v míse.

Kynuté těsto by se po vymíchání nemělo lepit.

Těsto nechte kynout minimálně 2 hodiny. Mělo by zdvojnásobit objem. Uhlaďte těsto do bochánku, který nechte ještě 30 minut kynout na plechu. Pomašlujte bílkem rozšlehaným v mléce a posypte plátky mandlí.

Syrový mazanec kyne na plechu.

Mazanec nechte kynout ještě na plechu.

Pečte v troubě vyhřáté na 200 stupňů asi 40 minut. Mazanec kontrolujte, snadno se připálí. Pokud by ztmavl dřív, než bude upečený, přikryjte ho alobalem a snižte teplotu na 180 stupňů.

Rozkrojený mazanec

Rozkrojený mazanec.

 

Napsat komentář